Na co zwrócić uwagę przy zakupie herbaty?

Opakowanie zdradza bardzo wiele

Wybierają się na herbaciane zakupy, niezmiernie często się decydujemy na te produkty, które pachną pięknie lub też mają właściwości pozytywne na naszej zdrowie. Każdy z nas powinien się rozeznać jakie są elementy, które wziąć powinniśmy pod uwagę, gdy kolejnym razem będziemy chcieli do sklepowego koszyka wrzucić herbatę o wiele bardziej świadomie?

Na pewno powinniśmy zastanowić się czy chcemy kupić czarną herbatę – mocniejszą, czy wybrać nieco bardziej delikatniejszego, co nam pozwoli się zanurzyć w inne smakowe nuty jak chociażby zielona herbata.

Powinniśmy poszukać na opakowaniu lub też zapytać sprzedawcę o szczegółowy zbiór. Im zbierana jest wcześniej herbata, tym są młodsze jej listki. Musimy mieć świadomość, że im młodsze listki, tym dużo lepsza herbata. Na pewno polecana jest Gunpowder herbata.

Herbaty klasyczne górą

Szukajmy klasycznych herbat, które są najlepiej z jednego rejonu uprawy. W żadnym wypadku mieszanki nie oddają prawdziwej natury z herbaty. Szukać powinniśmy informacji, skąd dana herbata pochodzi. Idealnie by było, gdybyśmy nawet znali takie szczegółowy, jak wysokość na jakiej krzewy rosną. Unikać powinniśmy herbat aromatyzowanych. Im kwiaty bardziej pachną, owocami, olejkami oraz innymi dodatkami, tym prawdopodobieństwo jest większe, że producent chce przed nami coś ukryć.

Jeśli decydujemy się jednak na aromatyzowane herbaty, to dowiedzmy się, czy zapach jest dodawany naturalnie czy też niestety sztucznie. Powinniśmy także pytać sprzedawcę, skąd dokładnie pochodzi herbata. Niestety osoby, które pracują na herbacianych plantacjach niesamowicie często wykonują pracę niewolniczą. Musimy o tym pamiętać, gdy następnym razie się wybierzemy do sklepu. Powinniśmy wspierać producentów, którzy ludzi traktują dobrze oraz godnie płacą im za pracę ciężką.

Powinniśmy się także uczyć. Im o herbacie wiemy więcej, tym mamy dużo większe szanse na to, aby wybrać dobry produkt.

Ostatnim punktem, który już podsumowuje powyższe porady, to to, że powinniśmy się kierować wiedzą. Pamiętajmy jednak, że im świadomym bardziej jesteśmy konsumentem jesteśmy, tym o wiele lepszą pijemy herbatę. Chodzi o to, że producenci dostarczać muszą nam dużo lepsze produkty.

Musimy mieć świadomość tego wszystkiego, a na pewno trafimy na dobrą jakościowo herbatę. O to akurat możemy być pewni. Wspomniana herbata jest jedną z najlepszych propozycji. Warto właśnie na nią postawić, a nie pożałujemy swojej decyzji w żadnym wypadku.

Table obraz autorstwa freepik - www.freepik.com